Jak se stát mořskou pannou?

15.3. 2019Fialenka1089x0 Komentářů

Vyfoťte se pod vodou!!!

Focení v kostýmu mořské panny pod vodou
Focení v kostýmu mořské panny pod vodou

Po Novém roce na nás z bazénů šplouchla silná přílivová vlna, jež vzedmula hejna mořských panen dopluvších do České republiky. Jsme tomu moc rádi, protože společně s mořskými pannami ožívají pohádkové příběhy z hlubin, fantazie nabírá na obrátkách a před objektivem se nám prohánějí zlaté rybky, aquamani, vodní víly malinkaté, větší i ty dospělé a loví perly blyštící se ve světle blesků fotoaparátu. To je Vám, panečku, podívaná!

focení pod vodou v kostýmu mořské panny
Focení pod vodou pro děti

S mermaidami, jak počeštěně říkáme mořským pannám, k nám dotekla i spolupráce s firmou FIN FUN, od které bereme část podvodní garderoby a jejichž kostýmy a ploutve si můžete u nás zakoupit. Kostýmky s sebou vozíme v několika velikostech a barevných variantách, aby si na své přišla každá vodumilná duše. Vhodné monoploutve jsou samozřejmou součástí, takže z focení si zájemci odnáší nejen fotografickou památku, ale zejména nezapomenutelný zážitek z hravého plavání delfíním způsobem.

Ploutvičky na sebe oblékají slečny i dámy téměř všeho věku. A proč by taky ne? Vždyť voda ani fantazie žádné limity nemají! Kluci též nezůstávají mimo dění a rádi si zahrají na populárního aquamana nebo piráta!

Focení mořských panen pod vodou
Focení mořských panen pod vodou


Pro Vás, kdo byste se rádi nechali zlákat k dobrodružné výpravě do hlubin vlastní pohádky a přece jen ještě váháte, protože si to nedokážete představit, mám stručný popis takovéto foto akce:

  • Nejprve se sejdeme před bazénem čtvrt hodinky před časem focení, jež Vám dorazí v informačním e-mailu.
  • Společně se přesuneme do šaten, kde si povíme pár organizačních věcí (kde jsou sprchy, bazén, atd.).
  • Všichni, kdo jdou do bazénu, se pečlivě osprchují, a to včetně vlasů, protože voda se dokáže opticky zkazit doslova před očima a výsledné fotky tím mohou být negativně ovlivněny.
  • U bazénu si ukážeme kostýmy a podle velikostí přítomných mořských panen a jejich barevných preferencí si je rozdělíme.
  • V průběhu celé akce jsem klientům k dispozici já, asistentka Lenka a pomáhám jim, jak s oblékáním či svlékáním kostýmů, tak případně s vlastním zanořením před objektivem.


Často se nás lidé ptají, pro jak staré děti je focení vhodné, či od jakého věku vůbec možné.

Běžně fotíme v dětských baby klubech po celé České republice a v několika klubech na Slovensku i několikaměsíční kojence, nicméně v případě focení mořských panen je vhodný věk děvčátka minimálně 4 roky.

Pro účely samotného focení není třeba žádná speciální plavecká průprava, ale rozhodně je smysluplné, pokud se dítě vody nebojí a nevadí mu voda na obličeji. U malých mořských panenek (4-7let) je vždy lepší, když je s ní ve vodě i máma. Dá totiž svojí přítomností malé slečně najevo, že „jsou v tom spolu“. Sličná Ariel je pak s takovou oporou na výsledných snímcích jako z titulní stránky časopisu!

Mořské panny mermaid
Mořské panny mermaid

Kladete si otázku, zda je focení vůbec pro někoho nevhodné? Ano, může být, a to zejména pro toho, kdo se ve vodním prostředí necítí dobře a má z něj strach. V takovém případě, milé maminky, opravdu nebude fungovat přemlouvání děvčátka v duchu: “Pojď do vody, oblečeš si ocásek a vyfotíš se jako mořská panna!“ Je totiž velmi důležité si při této větě uvědomit, že v kostýmu mořské panny, mají děti vlastně „svázané“ nohy a dosud nenalezenou důvěru ve vodní prostředí v něm tedy rozhodně nezískají! 😉

Nicméně s podobnými situacemi se setkáváme minimálně a většina mermaidek jsou před objektivem doslova jako ryby ve vodě a Karel sotva stíhá mačkat spoušť! Po focení si ještě řekneme několik doplňujících informací, jak probíhá objednání, platba, kde se dá případně pořídit kostýmek vlastní a už je to uděláno, už je to hotovo! 😀

Tak co myslíte, je to těžké?

Haló, kde jste…???

…aha, vy už se letíte přihlásit na nejbližší focení mořských panen! 😀 Tak brzy na focenou!

Vaše Lenka

Focení pod vodou a ve vodě v kostýmech mořské panny
Focení pod vodou a ve vodě v kostýmech mořské panny
Fialenka
Ahoj, jmenuji se Lenka a jsem matkou dvou prcků, šestiletého Huga a čtyřleté Lady. Jsem také Karlovou asistentkou a partnerkou. S Karlem a jeho prací jsem se setkala před čtyřmi lety, a to přímo pod vodou při focení v Babyclubu Plaváček,kde jsem tehdy působila jako instruktorka plavání kojenců a batolat. V plaváčkovském týmu jsem doposud a učím plavat děti v Havlíčkově Brodě. Praxi v práci s dětmi úročím jako Karlova asistentka při focení dětí v babyclubech. Příležitostně se také prezentuji jako modelka UW photography. Vše, co dělám, mě moc baví a naplňuje a jistý podíl na tom má jistě efekt vodního živlu, který je velmi nevyzpytatelný a pokaždé připraví ve výsledku neotřelé a originální fotky, které se mi snad nikdy neokoukají.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.