Není voda, jako voda, ani fotka, jako fotka

24.10. 2016Fialenka4981x0 Komentářů

ukazka-kvalitni-ciste-pruzracne-a-nekvalitni-mlecne-vody-pro-foceni-pod-vodou

Není voda, jako voda, ani fotka, jako fotka

Milujeme pohádku, krásu, ladnost, dokonalost… Hledáme ji v přírodě, obrazech, sochách, ostatních či v sobě…Tvoříme, krášlíme, zušlechťujeme, malujeme, socháme, preludujeme anebo třeba fotíme… pro radost.

Jako malíři je třeba štětce, plátna a barev, sochař bez hlíny či kamene si může tak akorát strouhat mrkvičku, hudebník chce svůj instrument nebo aspoň hlas, fotograf musí mít fotoaparát zas.

Jsme technicky dál,než kdy dřív. Jsme plni různorodých vjemů. Obklopuje nás kvantum intenzivních informací ze všech světových stran. Boříme mýty, pokořujeme rekordy, posouváme hranice a chceme víc, líp, jinak, nově…hledat uspokojení. Chceme si dělat radost. Cítit se dobře. Toužíme vše zaznamenat pro rodinu, přátele, na později, na fejsbůk, všude a všem ukázat krásu v nás. Pravda,mnohdy(neřku-li téměř vždycky) o své kráse chceme přesvědčit hlavně sami sebe.:-)

A proto si kupujeme lepší mobily,selfí tyče, řasy,vlasy, prsy, trsy(to je asi blbost,co? :-D) a chceme se zvěčnit(aspoň dočasně ;-)) A někteří z nás se svěří i do péče profíků. Buď se učešu, nebo zajdu ke kadeřnici, či se nalíčím,anebo skočím k vizážistce, obléknu si push-upku nebo se objednám k plastickému chirurgovi(my,co máme krásné dvojčičky bez podprsenečky takové kravinky samozřejmě nečiníme, že dámy! :-)). KAŽDOPÁDNĚ! Vždycky od profíka čekám extra špéci kvalitku, jinak si přiložím k spánku bambitku! Po plastické operaci vážně nehodlám akceptovat, že mi po odložení spodního prádla hvízdnou kokršpanělové ke kolenům! I za socialismu bývala po návštěvě kadeřnického salonu trvalá ondulace opravdu trvalou(někdy i na věky věkův amen) a nedala se porovnat s natáčkovou bdělostní celonoční hlídkou.

Tedy i v případě fotografa, čekáme maximum. Čekáme krásné fotky, kterými se prezentuje na webu, letáku či facebookovém profilu. V momentu, kdy výsledek nedosáhne našeho očekávání, haníme a jiného sháníme. Toliko analýza trhu. 🙂

Každý výše uvedený profík má své nástroje i provozovnu, aby mohl zajistit námi vyžadovanou službu. V případě fotografa, navíc podvodního, je třeba kvalitní foťák ve vodotěsném pouzdře, několik blesků a voda, coby ateliér.

Voda…. H2O…. tak jednoduché slovo, jednoduchý chemický vzorec a přitom tak vratký aspekt.

Všechny veřejné bazény musejí splňovat stovky norem na kvalitu vody, pro miminka téměř tisíce a i tak se může stát, že optické vlastnosti v ní nejsou pro focení ideální. Jak je to vůbec možné? Kupříkladu koncentrací návštěvníků bazénu, nedokonalým smytím sprchových gelů, z nabarvených vlasů, …atp.

Nestává se to často, spíš zřídkakdy, až velmi výjimečně, ale někdy přece(za 10 let dvakrát), optické vlastnosti vody nejsou dobré a my musíme s velkou lítostí focení zrušit. Sami posuďtě na fotografiích níže …

ukazka-kvalitni-ciste-pruzracne-vody-pro-foceni-pod-vodou

Ukázka kvalitní čisté vody pro focení pod vodou

 

Fotka upravená do maximální kvality ve fotograficky nevyhovující vodě

Fotka upravená do maximální kvality ve fotograficky nevyhovující vodě

 

Žádáme proto všechny krásymilce, tedy nás všechny, o respekt k profesionálnímu názoru, který si jako jediné klade za cíl, vyprodukovat krásu, za kterou by se nemusel nikdo stydět. Ani Vy,ani my…

Díky MOC!

Len K

 

Fialenka
Ahoj, jmenuji se Lenka a jsem matkou dvou prcků, šestiletého Huga a čtyřleté Lady. Jsem také Karlovou asistentkou a partnerkou. S Karlem a jeho prací jsem se setkala před čtyřmi lety, a to přímo pod vodou při focení v Babyclubu Plaváček,kde jsem tehdy působila jako instruktorka plavání kojenců a batolat. V plaváčkovském týmu jsem doposud a učím plavat děti v Havlíčkově Brodě. Praxi v práci s dětmi úročím jako Karlova asistentka při focení dětí v babyclubech. Příležitostně se také prezentuji jako modelka UW photography. Vše, co dělám, mě moc baví a naplňuje a jistý podíl na tom má jistě efekt vodního živlu, který je velmi nevyzpytatelný a pokaždé připraví ve výsledku neotřelé a originální fotky, které se mi snad nikdy neokoukají.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů