Co neví ani Wikipedie o SVATEBNÍM FOCENÍ POD VODOU

Oslovila mne Šárka, budoucí nevěsta, která objevila můj leták ve svatebním salonu v Brně

podvodní focení

Protelefonovali jsme asi půl hodiny a zde je pointa:

Co ani Wikipedie NEVÍ o SVATEBNÍM FOCENÍ POD VODOU

Šárka: Svatební focení pod vodou? To myslíte vážně?

Karel: Jo. Ono to zatím není u nás moc obvyklé a rozšířené. Věřím tomu, že se to zlomí a budu fotit spousty svateb pod vodou. Třeba v Anglii to byl vloni šlágr!

Šárka: To chcete, aby se potopili všichni svatebčané?

Karel: Kdepak. Jenom nevěsta s ženichem. Nejedná se o focení svatebního obřadu. Jde pouze o takové ty oficiální portréty novomanželů. Vznikne tak netradiční velkoformátová fotka, nebo koláž, kterou si dají novomanželé doma na zeď. Jako když se fotí třeba v parku. Vodí se za ruce, líbají se. Jenomže jsou u toho pod vodou. Označením Svatební focení pod vodou, pouze podněcuji novomanžele k možnosti, mít originální svatební fotku. Málokdo má doma na zdi

Velkoformátový obraz,
kde je zachycena láska vznášející se prostorem v beztížném stavu.

Podvodní foto

Novomanželé na fotografii plují vesmírem souznění, pohody, klidu a vzájemné důvěry.

Šárka: A to jsou potom v mokrých šatech, nebo se musí převlékat na focení do vody?

Karel: 🙂 A jo. To jsem neřekl. Tyto fotografie se pořizují v jiný den, než svatební. Novomanželé si řeknou své ANO třeba v sobotu, nafotí si tradiční romantické fotky se Svatebním fotografem a teprve v následujícím týdnu, nebo i později se sejdeme na bazénu a uděláme fotky pod vodou. Takže ve svatební den jsou suší.

Šárka: Nezničí se ty šaty? Co když je má nevěsta půjčené ze svatebního salónu?

Karel: Kdepak. Šatům voda neublíží. Teda abych nekecal, většinou neublíží. Pokud jsou na nich nějaké doplňky, třeba z pravé kůže, tak do vody nemůžou. To dá rozum. Jinak, šaty nevěsty jsou většinou z umělých materiálů, takže po focení je stačí důkladně osprchovat vodou a řádně vysušit. Třeba na ramínku. A jsou zase jako nové. Jediná výjimka co do vody nepatří, je pánské sako. V tom jsou nějaké materiály, či vycpávky, které se ve vodě jaksi zdrcnou. Takže pánové jen v košili, nebo vestičce.

Šárka: Je potřeba nahlásit dopředu ve svatebním salónu, že máme v plánu se fotit ve vodě?

Karel: Jasně. V salonu mají přehled o materiálu, z jakého šaty jsou a můžou poradit s čím do vody jít, nebo nejít. Pokud by Vás nechtěli do vody pustit, z neznalosti, nebo jakéhokoli důvodu, můžu doporučit svatební salon, ve kterém vědí o co jde při podvodním focení.

Šárka: A boty?

Karel: Boty do vody nebrat 🙂

Šárka: Četla jsem na vašich stránkách, že líčení do vody je jiné, než na suchu. Tak jak je to?

Karel: Normální, standardní líčení se ve vodě rozpouští. Pokud má například nevěsta nalíčené oči nějakou běžnou řasenkou, tak po zanoření se to začne rozpouštět a vypadá to, že jí jde z očí černý kouř. Takže do vody pouze voděodolný makeup. Značku ti žádnou neřeknu, ale k focení je možno přizvat kosmetičku, se kterou spolupracuji a ta ví co a jak a má ty správné malovátka, které se hodí i do vody.

Šárka: Na vlasy taky existuje nějaký voděodolný účes?

Karel: Vlasy není potřeba nijak moc řešit. Ve vodě se budou vznášet. Krátké i dlouhé. Takže kadeřnici k bazénu neberem.

Šárka: Když se teda novomanželé půjdou fotit až týden, nebo čtrnáct dní po svatbě tak kde vezmou svatební kytku? Ta jejich už zřejmě zvadla, nebo z ní mají slaměnku.

Karel: Do vody se berou pouze umělé kytky. Živé květy se pod vodou deformují a nevypadají tak krásně jako na suchu. Naopak umělé květy vypadají živěji, než živé. A já několik takovýchto kytic vlastním. Takže si nevěsta, doufám, vybere i kytku, pokud bude chtít.

svatební foto pod vodou

Šárka: Napadá mě veledůležitá otázka. Co když nejsem, jako nevěsta dobrá plavkyně? A oči pod vodou určitě neotevřu!

Karel: Plavání není podmínkou. My u focení plavat nebudeme, my se budeme potápět 🙂
Teď vážně. Novomanželé si můžou vybrat, jestli chtějí fotit v bazénu na hloubce, kde je 3,7 metrů, nebo v místech, kde bezpečně dosáhnou na dno. 1,2 m naprosto dostačuje. A fotíme vždycky na dosah od břehu. Takže kdykoli se můžou oba modelové bezpečně chytit, vydýchat se a připravit se na další zanoření.

Navíc jsem certifikovaný vodní záchranář, přes léto dělám plavčíka na koupališti a jsem instruktor nádechového potápění. Bezpečnost je zaručena.

A pokud jsi si jistá, že pod vodou neotevřeš oči, tak je varianta – dát si sluneční brýle, nebo mít oči prostě zavřené. Při vášni, milování a lásce má málokdo oči otevřené…

Šárka: Máte odpověď na každou otázku?

Karel: Podvodní fotograf jsem od roku 2007, takže už jsem slyšel spousty prapodivných dotazů ohledně focení pod vodou. Tím pádem už i odpovědi víceméně znám…

svatební foto pod vodou

 

svatební foto pod vodou

 

svatební foto pod vodou

Šárka: Dá se objednat svatební focení pod vodou i jako SVATEBNÍ DAR?

Karel: Jasně. Jelikož objednání poukazu není vázáno na konkrétní datum svatby, dá se věnovat novomanželům i ve svatební den a termín focení si se mnou domluví telefonicky až později.

Odkaz na DÁRKOVÝ POUKAZ: ZDE

Dárkový poukaz pod vodou-3

Děkuji Šárce za inspiraci k napsání tohohle rozhovoru. 🙂

Karel

 

Karel Fiala
Od listopadu 2016 žiju na Vysočině. V Měříně. Jsem otec dvou dětí, Pepíka a Kačky. Věřím, že neexistují náhody, jen kouzla. Prošel jsem hledáním a léčbou Vnitřního Dítěte. Jsem specialista na FOCENÍ POD VODOU, PORTRÉTNÍ, SVATEBNÍ FOTOGRAF a instruktor nádechového potápění. Díky těmto činnostem proudí ke mě energie peněz. Studium VÝTVARNÉ FOTOGRAFIE jsem absolvoval na Lidové konzervatoři v Ostravě v roce 2000. Od té doby fotografuji PORTRÉTY, SVATBY a od roku 2006 i PORTRÉTY POD VODOU. Od roku 2006 se potápím na nádech a v roce 2015 jsem se stal instruktorem nádechového potápění (FREEDIVING). Od května 2014 chodím bos
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů