Kostýmy a rekvizity na focení do vody?

27.4. 2016Fialenka7399x1 Komentář

Jak výjimečné může Vaše focení být

Focení pod vodou

Focení pod vodou je výjimečné tak, jako Vy sami! Můžete si dovolit být kýmkoliv chcete a vypadat jako vystřižení z Vašeho nejbizarnějšího snu, který jste kdy snili! Jen popusťte uzdu  fantazii a vrhněte se do podvodní říše za zrcadlem…teda nééé! Přece před objektivem!!! 🙂

podvodní foto focení pod vodou focení pod vodou focení pod vodou podvodní foto focení pod vodou podvodní foto

podvodní focení v plavecké škole dítě pod vodou fotograf

Svět fantazie

Pod vodní hladinou se dá uspořádat celá módní přehlídka.  Není škoda provětrat karnevalový kostým Vašeho dítka jen o masopustu, obzvlášť miluje-li ho Vaše ratolest víc než pyžamko s auťákem McQueenem? Nechejte své děti zažít ten vysněný pohádkový pocit vznášet se ve stavu beztíže jako dráček, nebo třeba víla Zvonilka. I Elsa z Ledového království taje blahem, když za ní ve vlnkách vlaje dlouhá sněhobílá vlečka. Kluci všeho věku pro změnu nepohrdnou pořádnou šavlí a pirátskou páskou přes oko. Zlaté korálky na dně jen důmyslně doplní atmosféru kompozice a když je malý pirát navíc vyloví, jeho výraz vypovídá o nevyčíslitelné hodnotě nalezeného pokladu!

dítě focené pod vodou podvodní focení v plavecké škole dítě pod vodou fotograf podvodní foto 12109257_1015581108473682_8700896997981726645_n foto pod vodou podvodní fotoFocení pod vodou

Elegantní malé dámy

Slečny rády skočí do vody ve svých oblíbených puntíkovaných letních šatech, které mohou doplnit různě extravagantními korály, květinami či elegantním kloboukem. Kytičky vypadají pod vodou nádherně, jsou-li pestrobarevné a umělé. Živé rostlinky pod vodou splihnou a nedrží tvar. Čepice, kloboučky, kšiltovky či paruky se také dají pod vodu stáhnout, jen se musí při ponoru přidržet, aby nezůstaly na hladině, mezitím, co se model(ka) povaluje na dně. 🙂

Barevné šátky a závoje ležérně vlají prostorem a dodávají mladým dámám, ale i jejich maminkám pocit lehkosti a výjimečnosti nymfy, kterou se na několik chvil stávají před Karlovým objektivem.

focení pod vodou focení pod vodou focení pod vodou 11728985_984052468293213_2007000528056051208_o

Jak chytře zamaskovat drobné nedostatky

Zavíráte pod vodou oči? Snažíte se moc a moc a ještě víc, ale oči prostě pod vodou otevřené neudržíte? Nevadí! Nasaďte si sluneční brýle! Vypadají velice cool, nemyslíte? 😉

Máte obavu, že léto sice klepe na vrátka, ale Vaše postavička ještě neodpovídá Vaší ideální proporcionální představě? Jde opět o snadno řešitelný problém. Oblečte si top, tílko, triko, či košili a skombinujte je s dlouhou rozevlátou sukní, nebo kalhotami. I džínsy jsou na podvodní focení mnohem originálnějším outfitem než běžně nošené plavky, které opravdu nezakryjí víc, než je nezbytně nutné.

Focení pod vodou Focení pod vodou
Foto pod vodou

Dáma pod vodou Podvodní fotografie

Co vše můžete „utopit“

Prakticky téměř vše! Hudební nástroje, které se dají přinést a potopit. Flétny a jiné dechové nástroje jsou zcela bez problémů. Kytara, vzhledem k dřevěnému tělu, bohužel plave. Ani klavír není přímo vhodná rekvizita do bazénu. Ale máme dokonce fotografie s knihou. Musíte však počítat s tím, že pod vodou si ji přečtete jen jedenkrát, než se Vám zcela rozmočí.

Klidně si stáhněte pod hladinu i své oblíbené sportovní náčiní! Rádi lyžujete? Neváhejte a dejte si jeden sjezd pod vodu!

Focení pod vodou Focení pod vodou Focení pod vodou  Focení pod vodou
Focení pod vodou Focení pod vodou

Pár pravidel na závěr

Při focení pod vodou je jen nutné dodržet některá jednoduchá doporučení. Oblečení by nemělo být zcela nové, resp. nevyprané. Některé oděvy totiž mohou při prvním styku s vodou pouštět barvu a tím znehodnotit kvalitu vody, a tak i výsledné fotky. Rekvizity by neměly být napuštěné olejem, případně jinou tekutinou, která by podobně znečistila vodu. Make-up je vhodný voděodolný, aby dámy nevypadaly místo neodolatelné krasavice spíš jako abstraktní obrázek. Duté předměty musejí být naplnitelné vodou, aby byly potopitelné. A nebojte se barev! Kůže je pod vodním filtrem světlejší než na suchu a barevné šaty barvu pleti krásně oživí.

Takže se nevažte, nýbrž ODVAŽTE! 🙂

foto pod vodou

Fialenka
Ahoj, jmenuji se Lenka a jsem matkou dvou prcků, šestiletého Huga a čtyřleté Lady. Jsem také Karlovou asistentkou a partnerkou. S Karlem a jeho prací jsem se setkala před čtyřmi lety, a to přímo pod vodou při focení v Babyclubu Plaváček,kde jsem tehdy působila jako instruktorka plavání kojenců a batolat. V plaváčkovském týmu jsem doposud a učím plavat děti v Havlíčkově Brodě. Praxi v práci s dětmi úročím jako Karlova asistentka při focení dětí v babyclubech. Příležitostně se také prezentuji jako modelka UW photography. Vše, co dělám, mě moc baví a naplňuje a jistý podíl na tom má jistě efekt vodního živlu, který je velmi nevyzpytatelný a pokaždé připraví ve výsledku neotřelé a originální fotky, které se mi snad nikdy neokoukají.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů